листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука донесена на Собрание на акционери 17.05.2019 година


II-3 Одлука за исплата на дивиденда и дивиденден календар.doc

Објавено на: 17.05.2019 15:30:18
Документ БР.: DOC_10187-14/2019
Урнек: Дивиденден Календар