листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Материјали за годишно Собрание на акционери на Технокомерц АД - Скопје.


Predlog odluki za Sobranie na akcioneri.pdf
revizorski izvestaj 2018.pdf
ГОД.ИЗВ. 2018 год..pdf
годишна сметка централен регистар 2018.pdf

Објавено на: 27.05.2019 14:04:35
Документ БР.: DOC_13285-135/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери