листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно член 39 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје ја  објавува содржината на  Предлог одлуките по ревидиран дневен ред за Годишно собрание на акционери кое ќе се одржи на ден 07.06.2019 година:


Предлог одлуки по ревидиран дневен ред за Годишно собрание на 07.06.2019.pdf

Објавено на: 27.05.2019 14:24:59
Документ БР.: DOC_13285-136/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери