листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната Зделка со заинтересирана страна:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната зделка со заинтересирана страна:

Акционерите на Цеменарница УСЈЕ АД Скопје на Годишното собрание одржано на ден 27.05.2019 година донесоа Одлука за одобрување на зделки со заинтересирани страни.


Одлука за одобрување на зделка со заинтересирана страна.pdf

Објавено на: 28.05.2019 09:01:41
Документ БР.: DOC_26453-8/2019
Урнек: Зделка со заинтересирана страна