листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука за употреба и распоредување на добивката усвоена на седницата на Собранието на акционери


07.2. Odluka za upotreba i rasppredelba na dobivkata za 2018.pdf

Објавено на: 28.05.2019 14:42:57
Документ БР.: DOC_12287-18/2019
Урнек: Распределба на добивка