листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Стопанска банка АД Скопје го објавува годишниот извештај на банката за 2018 година:


Точка 8. Годишен извештај на СБ за 2018.pdf
Точка 8.a. Godisen izvestaj2018_Mislenje na Nadzoren odbor.pdf
Точка 11. Godisen izvestaj za rabotenjeto na Nadzoren odbor za 2018.pdf

Објавено на: 30.05.2019 09:53:15
Документ БР.: DOC_12283-60/2019
Урнек: Други одлуки од собрание