листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Стопанска банка АД Скопје го објавува пречистениот текст на Статутот:


Точка 3. Статутарна Одлука.pdf
Точка 4. Пречистен текст на Статут.pdf

Објавено на: 30.05.2019 09:56:54
Документ БР.: DOC_12283-61/2019
Урнек: Други одлуки од собрание