листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Централна кооперативна банка АД Скопје известува дека на Годишното собрание на акционери е усвоена Одлука за употреба и распоредувње на осварената добивка


5.Одлука за употреба и распоредување на остварената добивка во 2018 година.pdf

Објавено на: 31.05.2019 15:18:57
Документ БР.: DOC_12287-22/2019
Урнек: Распределба на добивка