листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Oдлуки усвоени на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје на 3.7.2019 година:


Одлука за промена на член на Одборот за наградување.pdf

Објавено на: 04.07.2019 09:45:06
Документ БР.: DOC_12283-115/2019
Урнек: Други одлуки од собрание