листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје, Аутомакедонија АД Скопје известува дека член на Управниот Одбор на Аутомакедонија АД Скопје г-дин Јане Јаневски се стекна со 5.596 обични акции издадени од Аутомакедонија АД Скопје

Објавено на: 05.07.2019 14:48:06
Документ БР.: DOC_10191-362/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации