листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје, Аутомакедонија АД Скопје известува дека акциите на Димитар Мојсовски (починат) во вкупен број од 18.550, по основ на оставинско решение, се целосно пренесени на Иванка Мојсова.

Воедно, Аутомакедонија известува дека Светозар Јаневски веќе не е акционер во Аутомакедонија АД Скопје и дека преку нетрговски трансфер, со договор за подарок, акциите во вкупен број од 16.787 ги има пренесено на следните лица:

1. Јане Јаневски - 5.596 (член на Управен добор на Аутомакедонија)

2. Драгана Јаневска - 5.595

3. Кирило Јаневски - 5.596

 
Објавено на: 05.07.2019 15:55:23
Документ БР.: DOC_10191-363/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации