листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Ве известуваме дека на барање на предложениот член за Надзорен одбор, г. Илија Тозија, а поради негови лични причини, Стопанска банка а.д. Битола го повлече Барањето за издавање претходна согласност за именување на г. Илија Тозија за член на Надзорен одбор на Стопанска банка а.д. Битола поднесено во Народна банка на Република Северна Македонија.

 

Објавено на: 08.07.2019 14:21:45
Документ БР.: DOC_12285-45/2019
Урнек: Измени во органи на управување