листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

МАКПРОМЕТ АД ШТИП објавува Повик за Собрание на акционери


Povik za sobranie na akcioneri .pdf

Објавено на: 18.07.2019 09:50:39
Документ БР.: DOC_10109-121/2019
Урнек: Јавен повик за собрание