листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери


Согласно член 39 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје објавува Јавен повик за одржување на Собрание на акционери:


Повик за Собрание на акционери на ден 26.08.2019.PDF

Објавено на: 24.07.2019 14:37:55
Документ БР.: DOC_10109-123/2019
Урнек: Јавен повик за собрание