листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Продолжението на Седницата на Собранието на акционери на ГРАДСКИ ТРГОВСКИ ЦЕНТАР Акционерско друштво за издавање деловен простор под закуп Скопје закажано за 24.07.2019 година во 12,00 часот не се одржа поради немање кворум.

Објавено на: 24.07.2019 14:25:14
Документ БР.: DOC_10191-378/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации