листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Македонски Телеком АД Скопје го објавува oбразложението за работењето за периодот јануари - јуни 2019 година.


Obrazlozenie za rabotenjeto na Makedonski Telekom_ Jan - Jun 2019_F1.pdf

Објавено на: 08.08.2019 09:36:50
Документ БР.: DOC_10191-410/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации