листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 40 точка 4 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје објавува кратко образложение на резултатите кон финансиските извештаи за 01.01.-30.06.2019 година:


Образложение за остварените резултати за 01.01.-30.06.2019.pdf

Објавено на: 30.08.2019 14:31:02
Документ БР.: DOC_10191-499/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации