листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Прилепска пиварница А.Д. Прилеп согласно Правилата за котација на Македонска берза на хартии од вредност АД Скопје, според кои една од постојаните обврски на издавачот  е да објави ценовно чувствителна информација вклучително и за нови инвестиции во основни средства или во хартии од вредност, објавува дека склучи договор за набавка на основни средства за вршење на дејност производство на пиво и сокови во вредност од 2.300.000,оо евра.

Објавено на: 02.09.2019 14:30:25
Документ БР.: DOC_10191-508/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации