листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Известување за прекин на седницата на Собранието на акционери на Друштвото за производство и трговија ПЕЛИСТЕРКА АД Скопје, која беше закажана за ден 19.09.2019 година.


Известување за прекин на седница на Собрание на акционери.pdf

Објавено на: 19.09.2019 14:10:33
Документ БР.: DOC_10191-522/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации