листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука за избор на овластен Ревизор за ревизија на Финансиските извештаи на Друштвото за 2019 година, донесена на Седницата на Собранието на Македонски Телеком АД Скопје одржана на ден 24.09.2019 година.


MKT Sobranie Odluka_Izbor na ovlasten revizor za 2019.pdf

Објавено на: 24.09.2019 15:52:34
Документ БР.: DOC_12283-136/2019
Урнек: Други одлуки од собрание