листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

На ден 28.09.2019 година, АрцелорМиттал Скопје (ЦРМ) АД Скопје изврши Јавна објава за откажување на презакажана седница на Собранието на акционери. Воедно, компанијата објавува Јавен повик за свикување седница на Собранието на акционери на ден 30.10.2019 година а истата ќе се одвива согласно претходно објавениот дневен ред и предлог одлуки.

 


JAVEN POVIK CRM - 30.10.2019 .doc
JAVNA OBJAVA ZA OTKAZUVANJE NA SEDNICA.doc

Објавено на: 01.10.2019 15:14:00
Документ БР.: DOC_10109-140/2019
Урнек: Јавен повик за собрание