листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание на акционери - 05.11.2019 година.


Јавен повик за XXXII Собрание - ТТК Банка АД Скопје.pdf

Објавено на: 04.10.2019 14:13:50
Документ БР.: DOC_10109-142/2019
Урнек: Јавен повик за собрание