листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Врз основа на Барање информации  од Македонската берза на хартии од вредност со писмо  бр 03-1540/1 од 09.10.2019 година ,а во врска со порастот на цените на акциите , Ве известуваме дека ГД Гранит АД нема сознание на некакви дополнително ценовно чувствителни информации кои произлегуваат од Правилата за котација на Македонската берза  кои би влијаеле врз порастот на цените на акциите во последниот период. 

 

 

Објавено на: 14.10.2019 09:50:21
Документ БР.: DOC_10191-539/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации