листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:


Донесени Одлуки од Акционерско Собрание одржано на ден 10.10.2019 година


Донесени одлуки од Акционерско Собрание на ДС СМИТХ АД Скопје на 10.10.2019 година.pdf

Објавено на: 14.10.2019 11:52:35
Документ БР.: DOC_12283-137/2019
Урнек: Други одлуки од собрание