листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Собранието на акционери на Современ дом АД Прилеп закажано за ден 21.10.2019 година во 09:00 часот, не се одржа поради немање на кворум.

Објавено на: 22.10.2019 08:55:20
Документ БР.: DOC_10191-545/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации