листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Алкалоид АД Скопје известува дека неревидираниот неконсолидиран и неревидираниот консолидиран Биланс на успех за периодот Јануари - Септември 2019 година ќе бидат објавени на ден 30.10.2019 година во 09:00 часот.

 

Објавено на: 29.10.2019 09:00:00
Документ БР.: DOC_10191-558/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации