листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

На 52-та седница на Собранието на акционери на Триглав Осигурување АД, Скопје, одржана на 30.10.2019 година, донесенa е следнaтa одлука:

1. Oдлука за одредување на месечен паушал на неизвршните членови на Одборот на директори.


Odluka za odreduvanje na mesecen pausal na neizvrsnite clenovi na Odborot na direktori.pdf

Објавено на: 30.10.2019 14:10:25
Документ БР.: DOC_12283-139/2019
Урнек: Други одлуки од собрание