листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

 Одлука за избор  на член на Одбор  на директори на ТД МАКОТЕКС експорт-импорт АД Скопје


Odluka Sobranie 301019.pdf

Објавено на: 30.10.2019 14:10:25
Документ БР.: DOC_12283-140/2019
Урнек: Други одлуки од собрание