листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:


Odluka za razreseuvanje na odbor na direktori.pdf
Odluka za izbor na clenovi na odbor na direktori.pdf
Odluka za izmena na statutot.pdf

Објавено на: 31.10.2019 08:37:05
Документ БР.: DOC_12283-141/2019
Урнек: Други одлуки од собрание