листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска Банка АД Скопје ја објавува анализата на неревидираните финансиски извештаи за периодот 01.01.-30.09.2019 година:


Анализа на финансиските резултати на Стопанска банка АД - Скопје_01.01.- 30.09.2019.pdf

Објавено на: 04.11.2019 10:00:26
Документ БР.: DOC_10191-568/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации