листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

На ден 12.11.2019 година, АрцелорМиттал Скопје (ЦРМ) АД Скопје изврши Јавна објава за откажување на презакажана седница на Собранието на акционери.


JAVNA OBJAVA ZA OTKAZUVANJE NA SEDNICA - 13.11.2019.doc

Објавено на: 12.11.2019 14:10:46
Документ БР.: DOC_10191-592/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации