листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Стопанска банка АД Скопје го објавува пречистениот текст на Статутот:


Пречистен текст на Статут.pdf

Објавено на: 20.11.2019 14:57:57
Документ БР.: DOC_12283-146/2019
Урнек: Други одлуки од собрание