листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки донесени на Собрание на акционери 


Odluka za izmena na Statutot na drustvoto.pdf
Odluka za odobruvanje na Odluka na Odbor na direktori.pdf

Објавено на: 27.11.2019 09:00:35
Документ БР.: DOC_12283-147/2019
Урнек: Други одлуки од собрание