листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание на акционери на ЗК Пелагонија ад Битола -13.02.2020 год.


Јавен повик за Собрание на акционери на ЗК Пелагонија ад Битола 13.02.2020.pdf

Објавено на: 14.01.2020 08:29:00
Документ БР.: DOC_10109-0/2020
Урнек: Јавен повик за собрание