листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Македонски Телеком АД Скопје го објавува oбразложението за работењето за периодот јануари - декември 2019 година.


Obrazlozenie za rabotenjeto na Makedonski Telekom_ Jan - Dec 2019_F1.pdf

Објавено на: 19.02.2020 09:42:19
Документ БР.: DOC_10191-38/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации