листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка а.д. Битола известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1.-31.12.2019 година, како и Образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 26.2.2020 година.

 

Објавено на: 25.02.2020 08:50:09
Документ БР.: DOC_10191-53/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации