листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

СКОВИН АД Скопје известува дека неревидираните неконсолидирани финансиски извештаи за 2019 година, ќе бидат објавени на СЕИ НЕТ најдоцна до 16.03.2020 година.

Објавено на: 25.02.2020 09:15:09
Документ БР.: DOC_10191-55/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации