листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Пекабеско АД известува дека неревидираните финансиски извештаи за 2019 година ќе бидат објавени на СЕИ Нет најдоцна до 16.03.2020 година.

Објавено на: 26.02.2020 09:50:27
Документ БР.: DOC_10191-65/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации