листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Известување,

Согласно законските прописи, објавувањето на финансиските извештаи на друштвото Факом АД Скопје, ќе се направи најдоцна до 16.03.2020 година.

 

Со почит,

ФАКОМ АД, Скопје

Објавено на: 26.02.2020 15:30:50
Документ БР.: DOC_10191-71/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации