листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Консолидиран финансиски извештај на Жито Полог АД Тетово за 2019 г.


Жито Полог 31.12.2019 Берза консолидиран.xlsx

Објавено на: 30.03.2020 14:10:20
Документ БР.: DOC_26445-109/2020
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 31.12.