листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Почитувани, 

Ве известуваме дека од страна на Народната Банка на Република Северна Македонија е издадено Решение со кое се издава претходна согласност Г-дин Зоран Јовановски да биде именуван за независен член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје, за период од 4 (четири) години, сметано од 30.03.2020 година.

Со почит, 

 

Објавено на: 02.04.2020 14:10:26
Документ БР.: DOC_12285-16/2020
Урнек: Измени во органи на управување