листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

 

Одлука за употреба и распоредување на нераспределената добивка до 31.12.2019 година.

 


Одлука за употреба и распоредување на нераспределената добивка до 31.12.2019.pdf

Објавено на: 03.04.2020 08:58:48
Документ БР.: DOC_12287-0/2020
Урнек: Распределба на добивка