листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука од собрание на акционери за дивиденден календар


Одлука за утврдување на датуми при исплата на дивиденда за 2019 година (дивиденден календар).pdf

Објавено на: 06.04.2020 09:03:31
Документ БР.: DOC_10187-1/2020
Урнек: Дивиденден Календар