листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од Годишно Собрание на акционери на Тутунски комбинат АД Прилеп одржано на 08.04.2020г.во Прилеп


Odluki od Godisno sobranie na akcioneri na TK AD Prilep - Odrzano na 08.04.2020.pdf

Објавено на: 08.04.2020 14:45:03
Документ БР.: DOC_12283-15/2020
Урнек: Други одлуки од собрание