листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на Годишното собрание на акционери на Банката одржано на 23.04.2020 година се усвои следната одлука:


Одлука за употреба и распоредување на остварената добивка.pdf

Објавено на: 24.04.2020 08:05:00
Документ БР.: DOC_12287-6/2020
Урнек: Распределба на добивка