листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

ВИТАМИНКА АД ОБЈАВУВА ЈАВЕН ПОВИК ДО АКЦИОНЕРИ


Јавен повик.pdf

Објавено на: 15.05.2020 09:00:19
Документ БР.: DOC_10109-58/2020
Урнек: Јавен повик за собрание