листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

СОБРАНИЕ НА АКЦИОНЕРИ ВИТАМИНКА АД


Предлог ОДЛУКИ за Годишно Собрание на акционери 2020 година.docx
ИНФОРМАЦИЈА за број на акции со право на глас.doc

Објавено на: 15.05.2020 09:00:19
Документ БР.: DOC_13285-80/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери