листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава 6, член 40 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје, објавува образложение за резултатите од работењето за период 01/01/2020- 31/03/2020:


Коментар за резултатите од работењето за период 01.01 - 31.03.20-3.pdf

Објавено на: 15.05.2020 09:30:35
Документ БР.: DOC_10191-358/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации