листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:


"Македонијатурист" АД Скопје- Известување до акционерите во врска со исплата на дивиденда за 2019 година.


Известување до акционерите за достава на трансакциски сметки во врска исплата на дивиденда за 2019 година.pdf

Објавено на: 21.05.2020 15:15:30
Документ БР.: DOC_10191-403/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации