листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука за употреба и распоредување на остварената добивка по Годишната сметка за 2019 година на Стопанска банка а.д. Битола

 


Oдлука за употреба и распоредување на остварената добивка по Годишната сметка за 2019 година на Стопанска банка а.д. Битола.pdf

Објавено на: 27.05.2020 14:45:08
Документ БР.: DOC_12287-11/2020
Урнек: Распределба на добивка